Bezpieczeństwo sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest metodą terapeutyczną polegającą na dostarczeniu do organizmu tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia generowanego przez komorę. Ciśnienie, które jest wytwarzane odpowiada mniej więcej takiemu, z jakim mamy do czynienia na ok. 3-5 metrach pod wodą, kiedy przykładowo nurkujemy w basenie lub w morzu.


Dlatego też, tlenoterapia w komorze hiperbarycznej uznawana jest za bardzo bezpieczną i nieinwazyjną metodę pozwalającą jednocześnie uzyskać wielokierunkowe korzyści zdrowotne. Jednak ze względu na fakt działania z ciśnieniem, w nielicznych przypadkach sesja może powodować dyskomfort. Dlatego też ważne jest, aby mieć zaufanie nie tylko do używanego sprzętu, ale również do profesjonalnej obsługi – operatora komory, który rzetelnie przestrzega wszystkich procedur i dba o komfort podczas każdej sesji.


Dla nas bezpieczeństwo naszych gości jest najważniejsze, dlatego korzystamy z najlepszej na rynku komory hiperbarycznej, nasz operator posiada wymagany certyfikat, a sesje każdorazowo prowadzone są przy zachowaniu wszelkich przewidzianych procedur. I zawsze w pozytywnej atmosferze 🙂

Co gwarantuje bezpieczeństwo podczas sesji tlenoterapii hiperbarycznej w naszym studiu?

1) Najlepsza miękka komora hiperbaryczna na rynku

Nasze studio udostępnia wygodną, miękką, dwuosobową (dorosły i dziecko) komorę polskiej produkcji firmy HIPERMEDICO.


Komora HIPERMEDICO, używana w naszym studiu, jest wykonana z atestowanych materiałów niepodlegających utlenieniu w warunkach wysokiej koncentracji tlenu.


Charakteryzuje się łatwością obsługi oraz najwyższej jakości wykonaniem.​ Komory HIPERMEDICO wyposażone są w nadmiarowe systemy bezpieczeństwa oraz najwyższej klasy komponenty.

Komora posiada certyfikat medyczny UE.

Upgrade to PRO to use this Gallery element

Get a PRO plan

2) Stała opieka certyfikowanego operatora

Wojtek, nasz certyfikowany operator komory to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Opiekuje się Państwem z pasją i poświęceniem. Jest osobą skrupulatną, rzetelną i punktualną a przy tym cechują go pogoda ducha i przyjazne usposobienie.

To też profesjonalista w każdym calu, który bardzo lubi to, co robi i chętnie dokształca się każdego dnia. „Fizykę gazów” ma w małym palcu – również dlatego, że od wielu lat jest doświadczonym nurkiem.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tlenoterapią hiperbaryczną – nasz operator Wojtek chętnie udzieli Ci wszystkich odpowiedzi.

3) Rzetelne procedury, których pilnujemy za każdym razem


Aby mieć pewność, że za każdym razem komfort i bezpieczeństwo podczas sesji utrzymane będą na takim samym, wysokim poziomie, przygotowaliśmy specjalne procedury postępowania podczas obsługi naszych gości.

  • Wywiad przed pierwszą wizytą, podczas którego omawiamy przebieg sesji, dowiadujemy się o stanie zdrowia pacjenta i analizujemy możliwość wystąpienia skutków niepożądanych.
  • Wypełnienie ankiety zdrowotnej przed każdą sesją, dzięki której pacjent deklaruje swój aktualny stan zdrowia
  • Stały kontakt w trakcie trwania sesji
  • „Zanurzenie” i „Wynurzenie” pod kontrolą. Operator zwraca szczególną uwagę na pacjenta podczas „zanurzenia” (ok. 5 pierwszych minut) kiedy ciśnienie w komorze wzrasta oraz podczas „wynurzenia” kiedy ciśnienie w komorze spada. W tych momentach dba o to by pacjent odpowiednio wyrównał ciśnienie w uszach.

Pamiętajmy, że tlenoterapia hiperbaryczna jest nie tylko skuteczna i nieinwazyjna, ale także bezpieczna. Warto zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt – dotychczas w Polsce nie zdarzył się żaden wypadek podczas tlenoterapii hiperbarycznej.

Jeśli masz wątpliwości, pytania lub chcesz się dowiedzieć jak tlenoterapia hiperbaryczna może pomóc Tobie lub Twoim bliskim zadzwoń do naszego operatora Wojtka.

Kontakt

Wojtek – operator komory w studiu DobryTlen.pl

Tel. 696 900 905

zapisy@dobrytlen.pl