Korzyści stosowania regularnych sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Jak wskazują badania prowadzone na całym świecie oraz relacje i opinie licznych pacjentów, tlenoterapia hiperbaryczna ma bardzo pozytywny i co ważne, wszechstronny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne.


Przynosi wiele korzyści tak osobom o bardzo dolegliwych schorzeniach, chcącym się szybciej zregenerować sportowcom, osobom starszym, jak i każdemu kto chce zadbać profilaktycznie o swoje zdrowie na wielu płaszczyznach.


Dzięki regularnym sesjom możemy czuć się lepiej i dłużej cieszyć się młodzieńczym zdrowiem, witalnością i dobrą odpornością.


Już po jednej sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej poczujemy przyjemne odprężenie i zwiększenie energii, a wieczorem tego samego dnia z pewnością zmorzy nas dobry sen, po którym obudzimy się wypoczęci.

Oczyszczanie

Skutkiem tlenoterapii hiperbarycznej jest m.in. oczyszczenie całego organizmu z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek rakowych i powodują wiele innych negatywnych skutków dla naszego zdrowia.


Lepsza koncentracja i pamięć

Systematyczne stosowanie sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej poprawia ukrwienie mózgu wpływając na polepszenie jego funkcjonowania na co dzień.  Polepszają się m.in. zdolności koncentracji i lepszego zapamiętywania.


Tlenoterapia ma także bardzo dobrze udokumentowane właściwości regeneracyjne. Zmniejsza odczucie zmęczenia i stresu. Poprawia nastrój i przeciwdziała migrenie.


Odmładzanie

Tlenoterapia hiperbaryczna jest też uznanym środkiem pozwalającym powstrzymywać efekty starzenia. Dzięki polepszaniu elastyczności włókien kolagenowych zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzania już istniejących. Jest też sprawdzonym i bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z trądzikiem i innymi niepożądanymi zmianami skórnymi.

Wsparcie w leczeniu chorób i powikłań

Sesje tlenoterapii hiperbarycznej dają doskonałe efekty w leczeniu objawów autyzmu u dzieci, a także chorób Alzheimera i Parkinsona u osób starszych. Wspomagają także pracę serca zapobiegając zawałom i udarom. Są też sprawdzoną metodą przyspieszającą leczenie ran, regenerację kości i stawów po złamaniach czy wspomagającą leczenie powikłań cukrzycowych.​

Skuteczna regeneracja sportowa i legalny doping

To co z pewnością potwierdza skuteczne działanie tlenoterapii hiperbarycznej to fakt jej stosowania przez zawodowych sportowców na całym świecie. Korzystają z niej piłkarze, kolarze, biegacze, olimpijczycy, a także gwiazdy amerykańskich lig zawodowych takich jak koszykarska NBA czy hokejowa NHL.

Regularne stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej z jednej strony przyspiesza procesy regeneracyjne po ciężkich treningach (np. podczas okresów przygotowawczych i przedstartowych), z drugiej potrafi zwiększać wydolność organizmu, skracając czas potrzebny na osiągnięcie najwyższej sportowej formy.

Z tych dwóch powodów, w ostatnim czasie tlenoterapia hiperbaryczna stała się bardzo popularna w środowiskach fighterów (bokserów, kick-bokserów, zawodników MMA) – zarówno tych walczących w klatce jak i na ringu. ​Co niezwykle istotne stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej jest całkowicie dozwolone i nie jest uważane za formę nielegalnego dopingu. W 2006 roku Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej powstrzymał się od dodania jej do listy metod zakazanych.

Upgrade to PRO to use this Gallery element

Get a PRO plan

Upgrade to PRO to use this Gallery element

Get a PRO plan