Korzyści stosowania regularnych sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Jak wskazują badania prowadzone na całym świecie oraz relacje i opinie licznych pacjentów, tlenoterapia hiperbaryczna ma bardzo pozytywny i co ważne, wszechstronny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne.


Przynosi wiele korzyści tak osobom o bardzo dolegliwych schorzeniach, chcącym się szybciej zregenerować sportowcom, osobom starszym, jak i każdemu kto chce zadbać profilaktycznie o swoje zdrowie na wielu płaszczyznach.


Dzięki regularnym sesjom możemy czuć się lepiej i dłużej cieszyć się młodzieńczym zdrowiem, witalnością i dobrą odpornością.


Już po jednej sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej poczujemy przyjemne odprężenie i zwiększenie energii, a wieczorem tego samego dnia z pewnością zmorzy nas dobry sen, po którym obudzimy się wypoczęci.

Oczyszczanie

Skutkiem tlenoterapii hiperbarycznej jest m.in. oczyszczenie całego organizmu z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek rakowych i powodują wiele innych negatywnych skutków dla naszego zdrowia.


Lepsza koncentracja i pamięć

Systematyczne stosowanie sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej poprawia ukrwienie mózgu wpływając na polepszenie jego funkcjonowania na co dzień.  Polepszają się m.in. zdolności koncentracji i lepszego zapamiętywania.


Tlenoterapia ma także bardzo dobrze udokumentowane właściwości regeneracyjne. Zmniejsza odczucie zmęczenia i stresu. Poprawia nastrój i przeciwdziała migrenie.


Odmładzanie

Tlenoterapia hiperbaryczna jest też uznanym środkiem pozwalającym powstrzymywać efekty starzenia. Dzięki polepszaniu elastyczności włókien kolagenowych zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzania już istniejących. Jest też sprawdzonym i bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z trądzikiem i innymi niepożądanymi zmianami skórnymi.

Wsparcie w leczeniu chorób i powikłań

Sesje tlenoterapii hiperbarycznej dają doskonałe efekty w leczeniu objawów autyzmu u dzieci, a także chorób Alzheimera i Parkinsona u osób starszych. Wspomagają także pracę serca zapobiegając zawałom i udarom. Są też sprawdzoną metodą przyspieszającą leczenie ran, regenerację kości i stawów po złamaniach czy wspomagającą leczenie powikłań cukrzycowych.​

Skuteczna regeneracja sportowa i legalny doping

To co z pewnością potwierdza skuteczne działanie tlenoterapii hiperbarycznej to fakt jej stosowania przez zawodowych sportowców na całym świecie. Korzystają z niej piłkarze, kolarze, biegacze, olimpijczycy, a także gwiazdy amerykańskich lig zawodowych takich jak koszykarska NBA czy hokejowa NHL.

Regularne stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej z jednej strony przyspiesza procesy regeneracyjne po ciężkich treningach (np. podczas okresów przygotowawczych i przedstartowych), z drugiej potrafi zwiększać wydolność organizmu, skracając czas potrzebny na osiągnięcie najwyższej sportowej formy.

Z tych dwóch powodów, w ostatnim czasie tlenoterapia hiperbaryczna stała się bardzo popularna w środowiskach fighterów (bokserów, kick-bokserów, zawodników MMA) – zarówno tych walczących w klatce jak i na ringu. ​Co niezwykle istotne stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej jest całkowicie dozwolone i nie jest uważane za formę nielegalnego dopingu. W 2006 roku Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej powstrzymał się od dodania jej do listy metod zakazanych.

Wpisz maila, na który chcesz otrzymywać newsletter oraz odebrać kod rabatowy.

Uwaga ważne!

Musisz kliknąć przycisk w pierwszej wiadomości, by potwierdzić swój adres!

Jeśli wiadomość nie przychodzi, sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Pamiętaj!

Należy odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.


Zapisując się na ten formularz zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną publikacji, informacji i reklam od studia tlenoterapii DobryTlen.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204). Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera. Rodo